WHIZZ

FAQ

Podczas 2 pierwszych tygodni życia dziecko zachowuje jeszcze ułożenie z brzucha mamy.
Lubi jak jest mu ciasno i ciepło, gdy jest zwinięty w kłębuszek.
Wszystkie pozy są naturalnymi pozami dla noworodka.
Po 2 tygodniach dziecko często ma kolki, pojawia się trądzik niemowlęcy, wyciąga nóżki i jest bardziej wrażliwe na dotyk, szybciej się wybudza.

Fotografia noworodkowa jest moją pasją, ale i pracą, za którą biorę odpowiedzialność. Praca, która wymaga absolutnego zaufania. Praca, w której nie ma miejsca na błędy i wymaga ogromnej cierpliwości. Wszystko wymaga czasu i odpowiedniego podejścia do każdego noworodka.
Praca z noworodkiem oparta jest 7 letnim doświadczeniem. Odbyłam liczne szkolenia u najlepszych fotografów w Polsce min. Cz. Rajkowski. M&K Slowinscy, B. Baran. W 2017 r otrzymałam międzynarodowy certyfikat akredytowanych fotografów noworodkowych Best Newborn Photographer.
Bezpieczeństwo stawiam na pierwszym miejscu.

Sesja trwa zazwyczaj od 1,5 do 3 godzin.
Wszystko zależy od aktywności maleństwa.
Większość czasu zajmuje jednak karmienie, przytulanie, usypianie.

Sesja noworodkowa odbywa się w moim studio fotograficznym, gdzie wszystko jest specjalnie przygotowane dla dziecka i rodziców. Swoje studio zaaranżowałam w taki sposób żebyście czuli się w nim jak w domu.

Wy powinniście ze sobą zabrać kilka pieluszek tetrowych, pampersy, smoczek, nawet jeśli po sesji nie będziecie go używać, podczas robienia zdjęć, będzie bardzo przydatny, mokre chusteczki, bawełniany kocyk do otulania. Mamy karmiące piersią, jeśli jest możliwość, proszę o ściągniecie mleka, znacznie usprawni to moja pracę, zaprocentuje spokojniejszym snem  i sprawniejszym przebiegiem sesji. Malucha karmimy przed samą sesją, przed wyjściem z domu, chyba , że pora karmienia wypada podczas sesji, wówczas jest na to czas.

Do zdjęć rodzinnych i z rodzeństwem najlepiej przygotować jednolite ubrania w kolorze czarnym, do zdjęć na czarnym tle,  białym lub cielistym na białym.  Zdjęcia są robione od pasa w górę, ale proszę  o zabranie butów na zmianę lub skarpetek. w studio będzie sterylnie i czysto. 

Proszę ubrać się wygodnie, sesja trwa kilka h .W studio będzie bardzo ciepło, pomieszczenie będzie nagrzane, by Wasze dziecko nie odczuło zmiany temperatury podczas sesji. Drogie mamy jeśli same będziecie przygotowywać się do sesji, proszę o naturalny makijaż, podkreślenie rzęs. 

Najważniejsze jednak jest dobre nastawienie i humor. Dziecko doskonale wyczuwa nastroje i energię rodziców.  

Oczywiście. Zawsze wykonuję ujęcia rodzinne, z rodzicami i rodzeństwem.

Na sesję noworodkową najlepiej jest umówić się w czasie ciąży.

Rezerwacja terminu sesji następuje po wpłacie bezzwrotnego zadatku w kwocie 100 zł. Początkowy termin sesji to planowany termin porodu. Sesję rezerwuję 1 , 2 doba po narodzinach. Proszę wówczas o szybki kontakt, celem rezerwacji konkretnego dnia sesji. Jest to ważne, by udało nam się spotkać do 2 tygodni.

Studio jest w pełni przygotowane jest na wizytę Waszego maleństwa. Temperatura dostosowana jest do potrzeb noworodków, na miejscu będzie przewijak.  wszystkie ubranka, gadżety. ozdoby głowy są na wyposażeniu. Przed każdą sesją w  mojej głowie tworzę scenerię: dobieram kolory, dodatki, materiały. Wszystko musi ze sobą współgrać, dbam o każdy detal.
Ponieważ wkładam wszelkie starania, aby każdy klient dostał zdjęcia na poziomie mojego portfolio, sama dobieram dodatki i ich kolory. Jeśli ktoś z Was ma jakieś specjalne życzenia, zależy Wam szczególnie na jakichś barwach, rekwizytach, czy określonych pozach, wówczas proszę o taką informację w chwili umawiania się na sesję 🙂

  • wiedzę i profesjonalizm podparte długoletnim doświadczeniem i licznymi szkoleniami,
  • przygotowanie fotografa do sesji, koncepcje i dekoracje,
  • usługę fotograficzną,
  • profesjonalny retusz fotografii,
  • najwyższą jakość sprzętu fotograficznego,
  • najwyższej jakości wydruki,
  • ekskluzywne produkty i  opakowaniowa,
  • fotograf nie przekazuje całości materiału z sesji, tj. nie obrobionych plików cyfrowych (raw/jpg).

W ciagu dwóch dni od sesji otrzymacie galerię wszystkich zdjęć z sesji do wglądu.. Z pośród zdjęć nieobrobionych wybierzecie te, które deklarujecie z pakietem. Termin oddania gotowego materiału wynosi 6 tygodni liczony jest w momencie dokonania przez Was wyboru.